Strona główna - Więcej informacji -

Zniżki studenckie dla osób posidających ważna legitymacje i naklejkę els

Kolekcjonerskie naklejki els a zniżki studenckie

Sie 21, 2019 | Warto wiedzieć

Absolwenci, wspominają stare czasy studenckie często pamiętają , jak posiadanie ważnej legitymacji i aktualnej naklejki els, otwierało wiele drzwi. Zostać studentem to nie tylko ranga związana z nauką na uniwersytecie. Wiele osób udaje się w tym kierunku także z innych powodów, a jednym z nich są bardzo duże zniżki, które przysługują każdemu za okazaniem ważnej legitymacji. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszędzie możemy korzystać z możliwości otrzymania ulgi. Dlatego właśnie to czas w którym posiadanie legitymacji els wiąże się najczęściej z tańszymi przejazdami. Wiele osób sądzi że posiadanie naklejki kolekcjonerskiej na legitymację tak, da możliwość skorzystania z przysługujących studentom praw. Ale czy to prawda, czy posiadanie naklejki kolekcjonerskiej też umożliwia wykorzystanie zniżek studenckich ?

Czy naklejki kolekcjonerskie upoważniają do zniżek studenckich

Wiele osób zadaje sobie pytanie czy naklejki kolekcjonerskie na legitymację również upoważniają do możliwości korzystania z ulg studenckich. Ważna legitymacja studencka upoważnia studenta do korzystania ze zniżek i rabatów studenckich. Przede wszystkim dlatego, że studenci są często osobami, które przyjeżdżają do miasta z daleka od rodziny, więc nie dysponują oni dużymi zasobami finansowymi. Dodatkowo, przez natłok czasu i obowiązków nie są oni w stanie zarobić i opłacić w łatwy sposób wszystkich należności. Z tego właśnie powodu mogą oni korzystać ze zniżek, które zdecydowanie pomagają im się utrzymać. Dlatego tak ważne jest posiadanie na legitymacji aktualnej naklejki els. Bez niej korzystanie z ulg studenckich nie jest możliwe. Jednak bardzo ważne jest aby pamiętać, że posiadania naklejki kolekcjonerskiej na legitymacje nie upoważnia do korzystania ze zniżek studenckich. Naklejki ELS na legitymacje muszą więc mieć obowiązującą datę, bo jeśli o tym zapomnimy, narażamy się na przykre konsekwencje. Możemy np. dostać mandat podczas podróży pociągiem. Nieaktualny hologram studencki els na dokumencie upoważnia konduktora do ukarania nas. Naklejka ELS potwierdza także obecność na liście studentów, natomiast naklejka kolekcjonerska, nie potwierdza takiej obecności na liście. Legitymacja studencka nie tylko pełni funkcję identyfikacji studentów. Może być również używana jako karta biblioteczna, płatnicza lub może pełnić rolę karty miejskiej. Taka funkcję pełni np. legitymacja studencka UJ

• 51% zniżki dla studentów na przejazdy PKP przy posiadaniu przy sobie ważnej elektronicznej legitymacji studenckiej z hologramem els.
• 50% ulgi na przejazdy środkami komunikacji miejskiej, również trzeba pamiętać, by posiadać przy sobie els (nie tylko do 26 roku życia!)
• zniżki na przejazd środkami transportu publicznego
• ulgi studenckie w instytucjach kulturalnych jak np. muzea, galerie itp.
• niższe ceny na bilety do kina
• zniżki studenckie na basen, do wielu restauracji czy na koncerty.
</>

Naklejki kolekcjonerskie i ulgi studenckiej

Choć hologram dla studenta jest obowiązkowym elementem na legitymacji i bez jego posiadania tak naprawdę nic nie załatwi na uczelni, to bez jego również, nie może skorzystać z wielu przysługujących ulg studenckich. Pamiętaj jednak że posianie naklejki kolekcjonerskiej nie upoważnia Cię do stosowania ulg studenckich. Tylko studenci posiadający status aktywnego słuchacz, mogą pełnoprawni korzystać ze zniżek Tylko posiadanie aktualnej legitymacji i ważnej naklejki umożliwia korzystanie ze zniżek studenckich. Tylko aktualna naklejka na legitymacji uprawnia do wielu ulg studenckich ,  kolekcjonerskie naklejki nie uprawniają do niniejszych zniżek. Choć nie wszystkie zniżki są aż tak wysokie, jak te na komunikację, zawsze jednak warto mieć przy sobie elektroniczną legitymację studencką i oczywiście naklejony na niej nową naklejkę els, bez tego legitymacja studencka nie jest ważna, a korzystanie ze zniżek będzie niemożliwe.

p

Podróż pociągami PKP i autobusami PKS

Podróżując pociągiem PKP, posiadając aktualny hologram studencki i legitymację els, masz prawo do ulgi studenckiej na przejazdy w wysokości 51% wartości normalnego biletu na tej trasie. Wszystkie spólki kolejowe jak np PKP Intercity czy podmijskie SKM mają obowiązek chonorowanie zniżek studenckich. To samo tyczy się w przypadku komunikacji samochowdej – PKS

p

Wejściówki na koncerty

Okazując legitymację studencką z ważną naklejką, masz możliwość skorzystania z wielu zniżek, jakie przewidziane są dla studentów, podczas organizacji koncertów i imprez masowych. Niektóre kluby, bary lub restauracje oferują tańsze jedzenie lub picie za okazaniem studenckiej legitymacji. Zniżki sięgają często 20-30%, a najpopularniejsze w tym przypadku jest piwo i pizza. 

p

Wejściówki na basen

Jeśli często korzystasz z basenów lub PA, z pewnością ucieszy Cię fakt , że posiadając i ważna legitymacje studencką, za tego typu wejściówki, zapłacisz znacznie mniej niż jak w przypadku biletu normalnego za pełną cenę.
p

Przejazdy komunikacją miejską

Bilety na komunikację miejską w obrębie miasta, objęte są 50% ulgą przysługującą studentom i osobom powyżej 26 roku życia i uczniom posiadającym aktualnie podbitą legitymacje z hologramem. Studencka legitymacja pozwala kupować bilety ulgowe na autobus lub tramwaj za połowę normalnej ceny, co zdecydowanie pomaga poruszać się po dużym mieście. Powrót do domu może ułatwić jednak pociąg, za który możemy otrzymać taką samą zniżkę z tym dokumentem. 

p

Bilety do kina

Tylko dysponując legitymację studencką z aktualną naklejką, znacznie taniej zapiszcz za bilety do kina lub do teatrów. Cena biletu ulgowego może wynieść nawet 50% ceny biletu normalnego. Miejsca, w których promowana jest kultura także pozwalają kupić bilety za darmo z tytułu studenta. Zniżki nie dotyczą niestety jedzenia w bufecie, choć i tak wartość zniżek jest bardzo wysyoka.

p

Karnety na siłownie

Posiadając hologram studencki i legitymację els, możesz skorzystać z tańszych karnetów na siłownie i wielu innych miejsc, gdzie bilety ulgowe są honorowane na podstawie legitymacji.
Zamów teraz

Naklejka kolekcjonerska

31-03-20

Nowe naklejki kolekcjonerskie na legitymacje z datą 31-03-20 już dostępne w ofercie. Naklejki els dotyczą semestru zimowego 2019 / 2020. Wszystkie hologramy spełniają wszystkie wymagania MEN.

Każda naklejka kolekcjonerska posiada unikalny numer seryjny.

Zobacz więcej

Zamów teraz

Co to są hologramy kolekcjonerskie

Hologramy kolekcjonerskie posiadają już spore grono osób które traktują zbieranie ich jako hobby. Ale czym tak naprawdę są kolekcjonerskie hologramy els i czym się różnią od naklejek els z uczelni wyższych? Hologramy studenckie ELS służą do...

czytaj dalej
Celem niniejszego serwisu internetowego jest gromadzenie i publikowanie informacji o naklejkach na legitymacje. Strona powstała w celach edukacyjnych, wszelkie zgromadzone informacje, nie są informacją handlową, za jej pośrednictwem, nie można dokonać zakupu . Strona internetowa publikuje tylko informacje zaczerpnięte ze źródeł internetowych. Serwis internetowy nie wspiera łamania prawa a informuje o konsekwencjach użytkowania hologramów niezgodnie z prawem. Użytkowanie naklejek i legitymacji studenckich niezgodnie z prawem w celach fałszowania dokumentów jest zabronione. Wykorzystywanie naklejek els jako oryginalnych dokumentów i posługiwanie się nimi jest niezgodne z prawem.